Çocuklarınızın Sağlıklı Gelişimine Tam Destek Çocuk Devam Sütü’nde!

Neden Çocuk Devam Sütü?

Çocuklar, büyüme ve gelişimlerinin büyük bölümünü 1-4 yaşları arasında tamamlarlar. Yiyeceği yemekler konusunda çok seçici olabileceği bu yaşlarda çocuğunuzun fiziksel ve zihinsel gelişimi için zengin ve doğal içerikli gıdalarla beslenmesi gerekir. Güçlü bir bağışıklık sistemi de bu fiziksel ve zihinsel gelişimi taşıyan vücudu mikroplara karşı koruyarak, büyümede çok önemli bir görev üstlenmektedir.

Neden Pınar Çocuk Devam Sütü?
Çocuklar, fiziksel ve zihinsel gelişimlerinin yanı sıra bağışıklık sistemlerini güçlendirecek besin ihtiyaçlarının önemli bir kısmını sütten alabilir. Çocuğunuzun fiziksel ve zihinsel sağlıklı gelişiminin ve bağışıklık sisteminin güçlenmesi için ona süt içirebilirsiniz.
1 yaşından büyük çocuklarınızın fiziksel ve zihinsel sağlıklı gelişimini ve bağışıklık sisteminin güçlenmesini desteklemek için, saf süte prebiyotik lifler, vitamin ve mineraller ilave edilerek geliştirilen Pınar Çocuk Devam Sütünü güvenle içirebilirsiniz. Pınar Çocuk Devam Sütleri B12, Çinko ve Kalsiyum kaynağıdır.
Altı aydan büyük bebeklerinize ise onların 6-12 aylık dönemlerinde ihtiyaçları olan vitaminlerive mineralleri karşılayacak şekilde geliştirilmiş Pınar İlk Adım Devam Sütü’nü verebilirsiniz.
 

Bir boomads advertorial içeriğidir.

24 Kasım 2016 Perşembe

Benimle Oynar misin Anne!

Ne kadar üretici, hayal gücü ne kadar geniş, ne kadar kendine yeten bir çocuk olursa olsun; her çocuk zaman zaman sıkılır ve huysuzlanir. Bu kitap böyle anlarda çocuklarinizi sıkıntıdan kurtarmak, aynı zamanda onlara el becerileri kazandırmak ve öğrenme yeteneklerini geliştirmek için ne yapmamiz gerektigini oyun örnekleriyle anlatiyor.

Ev içi aktiviteler, ev dışı aktiviteler, mutfak aktiviteleri, okula başlama aktiviteleri ve grup aktiviteleri şeklinde beş bölüm , her yaşa uygun toplam 365 adet oyun var. Unuttuğunuz, çocukluğunuzun en eğlenceli oyunlarini da içerisinde bulabilirsiniz 😊 Bu kitap hem oyun kuramadiginiz, akliniza yeni bir oyun gelmedigi , televizyondan, tabletten, telefondan uzak kalmak istediginiz anda kurtariciniz, hem de zaman zaman cocuklu misafirliklere de yaninizda goturebileceginiz ev terliginiz... Yazar oyunlari yemek tarifi verir gibi anlatmiş, basit, sade, herkesin anlayabilecegi tarzda. Bulunmaz hint kumasi malzemeler yok, evinizdeki malzemeler yeterli oluyor. Yerinde oturmayan, kurtlu bir cocugunuz varsa tam size göre

İşte örnekler;

Evin İçinde Hazine Avı
Gerekli Olanlar
*Küçük Oyuncaklar
*Hazine haritasi


Çocuğunuzun küçük oyuncaklarini, kitaplarini ve küçük şekerleri saklayarak, bunlarin yerlerini bir kağıda işaretleyin ve bir hazine haritasi olusturun. Çocuğunuz bu haritayı kullanarak sakladıklarınızı bulsun. 

Ben Kimim, Ben Neyim?
Gerekli Olanlar 
*Yok

Hayvanlarin, nesnelerin, mesleklerin, insanlarin ozelliklerini sayarak çocuğunuzdan bulmasini isteyin. Örneğin bir tavşan icin şöyle diyebilirsiniz: ' Küçüğüm, ön dişlerim uzun, havucu severim. Ben neyim? " Bir otobüs icin: " Büyüğüm, insanlar bana biletle biner, insanlari bir yerden bir yere götürürüm. Ben neyim? " Bir doktor icin " insanlari muayane ederim, recete veririm. Ben Kimim?" diye sorular sorabilirsiniz. 

İğnesiz Dikiş
Gerekli Olanlar 
*İnce Karton
*Renkli Yün ipler
*Çivi
*Çekiç

Bu etkinligi geceklestirmek icin cocugunuzun eline igne vermeniz gerekmiyor. Öncelikle yapmaniz gereken ince karton uzerine bir hayvan, ev, araba yada çocuğunuzun ilgi duyacagi bir şeyin resmini çizmek. Resmin dönüş noktalarinda yada oluşan açılı kisimlarda çivi ve cekic yardimiyla delikler açin.
Cocugunuza deliklerden gecebilecek incelikte bir yün iplik verin.ipin kullanimi kolaylastirmak icin iki ucunu sıkıca bantlayip ayakkabi bağcığı gibi sertlestirin. Küçükler, ipliği bir delikten sokup digerinden cikarmak icin sizden yardim isteyebilir. Daha buyukler ise resmin belirli bolumlerini aciga cikaracak sekilde farkli renklerde iplik kullanmaktan hoşlanacaklardir. Tum delikler dolduruldugunda, arkadan ipe bir dugum atin. 
Çocugunuzun, bu özgün eserini arkadaslarina gururla gostermek üzere odasında sergileyebilirler. 

Timaş yayinlari, Ali CANKIRILI, 220 syf, kitapyurdunda 9.1 lira. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Okuduysan, yorumlarini bekliyorum :)